Internetowy formularz wniosku o wydanie zezwolenia ESTA

ESTA to skrót pochodzący od angielskiego „The Electronic System for Travel Authorization”. Na tej stronie możesz złożyć wniosek o wydanie ESTA na podróż do USA. Formularz można wypełnić wyłącznie drogą online – cały proces powinien zająć kilka minut.

Na tej stronie możesz złożyć nową aplikację – zarówno jeśli jeszcze nie posiadasz ESTA, jak również jeśli Twoja ESTA wygasła.

Do wypełnienia formularza dopuszczeni są obywatele z krajów należącym do amerykańskiego programu rządowego Visa Waiver Pogram, czyli Programu Ruchu Bezwizowego. Podanie wszelkich danych, które występują w formularzu jest konieczne, aby uzyskać zezwolenie dla podróży krótszych niż 90 dn. Osoby, które posiadają aktualną wizę amerykańską nie muszą ubiegać się o ESTA.

Prosimy podać prawdziwe informacje – w przeciwnym razie wniosek może zostać odrzucony. Po wypełnieniu formularza należy dokonać ponownego sprawdzenia pod kątem ewentualnych błędów lub literówek. Jeśli podróżujesz w grupie, to każdy z uczestników podróży musi wypełnić wniosek w swoim imieniu – nie istnieją zezwolenia grupowe.

Po wypełnieniu formularza i dokonaniu płatności, zezwolenie ESTA otrzymasz za pośrednictwem poczty elektronicznej na podany we wniosku adres e-mail.

1
KROK 1
Rozpocznij nowy wniosek ESTA
2
KROK 2
Wypełnij formularz
3
KROK 3
Sprawdź dane i dokonaj płatności
4
KROK 4
Aplikacja została wysłana

Jakiego kraju jesteś obywatelem?

Wybierz państwo, którego jesteś obywatelem i kliknij przycisk ZŁOŻ WNIOSEK ESTA. Po kliknięciu przycisku zostaniesz przeniesiony na stronę formularza odpowiednią dla Twojego kraju. Nie jesteś pewien, czy możesz ubiegać się o ESTA? Sprawdź, czy Twój kraj znajduje się na liście państw objętych programem VWP, którą umieściliśmy poniżej:

Złóż Wniosek ESTA

Zezwolenie ESTA powinno zostać do Ciebie dostarczone na adres e-mail podany we wniosku. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, otrzymasz swoje zezwolenie w formie elektronicznej – w formacie PDF, w ciągu 72 godzin.

Dzięki temu, że zezwolenie można uzyskać wyłącznie drogą online, od podróżnych nie wymaga się stania w kolejkach w najbliższej ambasadzie amerykańskiej. Tylko obywatele z krajów kwalifikujących się do zniesienie obowiązku posiadania wizy mogą ubiegać się o zezwolenie ESTA i je otrzymać.

Otrzymanie zezwolenia nie daje jednak 100% gwarancji na przekroczenie granicy Stanów Zjednoczonych. To na miejscu ostateczną decyzję podejmuje urzędnik imigracyjny. Dokument ESTA wydawany jest na okres 2 lat lub do daty wygaśnięcia paszportu i pozwala pozostać na terenie USA jednorazowo przez maksymalnie 90 dni.

Jest to możliwe wyłącznie, jeśli wizyta odbywa się w celach turystycznych, biznesowych lub tranzytowych oraz jeśli podróżny bierze udział  w krótkim programach niekredytowanych lub ma zamiar wykonać zabieg medyczny.

ESTA, która wygasła nie może zostać przedłużona – po upływie 2 lat (lub po wygaśnięciu paszportu) należy wyrobić nowe zezwolenie.

Wniosek ESTA zaleca się złożyć przed dokonywaniem jakichkolwiek rezerwacji w Stanach Zjednoczonych – dotyczy to hoteli, atrakcji, wycieczek fakultatywnych itp. Zezwolenie warto również wyrobić sobie przed rezerwacją biletu lotniczego lub na prom.

Dzięki temu możesz mieć pewność, Twoje ewentualne wydatki związane z dalszym planowaniem podróży nie pójdą na marne. Nawet po otrzymaniu zezwolenia możesz zaktualizować wpisane informacje, jednak wyłącznie te dotyczące planów podróży oraz ewentualnie adresu e-mail lub numeru telefonu.

Raz wpisanych danych osobowych nie można edytować. Jeśli chcesz sprawdzić status swojego wniosku, możesz zrobić to tutaj.