Internetowy formularz pozwalający sprawdzić status aplikacji ESTA

Każde zezwolenie ESTA na podróż do USA jest ważne przez dwa lata od daty jego wydania lub do daty wygaśnięcia paszportu. Oznacza to, że jeśli paszport wygasa po roku od momentu otrzymania ESTA, to zezwolenie również ważne jest przez rok. Wraz z otrzymaniem nowego paszportu należy również wyrobić nowy dokument ESTA (złożyć wniosek ponownie).

Ilość wizyt w Stanach Zjednoczonych, jak również okres pobytu na terenie USA nie mają wpływu na datę ważności ESTA (nie skracają jej, ani nie przedłużają). Należy pamiętać, aby zezwolenie ESTA było ważne przynajmniej o 1 dzień dłużej niż data powrotu z USA. Dobrze jest więc zdawać sobie sprawę z tego, do kiedy ważna jest nasza ESTA. Taka wiedza pozwoli uniknąć ewentualnych problemów zarówno podczas podróży do USA, jak i na lotnisku/w porcie.

Jeśli złożyłeś już wniosek ESTA, jego status możesz w prosty sposób sprawdzić poprzez przesłanie wypełnionego formularza. Cały proces odbywa się online.

Po wypełnieniu i przesłaniu formularza, odpowiedź z informacjami o aktualnym statusie ESTA otrzymasz drogą mailową na podany w formularzu adres e-mail.

1
KROK 1
Wybierz kraj
2
KROK 2
Wypełnij formularz
3
KROK 3
Dokonaj płatności
4
KROK 4
Sprawdź status ESTA

Jakiego kraju jesteś obywatelem?

Wybierz kraj, którego jesteś obywatelem, i kliknij przycisk SPRAWDŹ STATUS ESTA. Po kliknięciu przycisku zostaniesz przeniesiony do strony formularza odpowiedniego dla Twojego kraju.

SPRAWDŹ STATUS ESTA

Jednymi z najczęściej zadawanych przez naszych Klientów pytań są te dotyczące statusu zezwolenia ESTA. Są to zarazem pytania, które wyszukiwane są najczęściej w internetowych wyszukiwarkach. „Jak mogę sprawdzić, czy moja ESTA jest nadal ważna?”, „Jak sprawdzić status ESTA?” – takich pytań nasi eksperci otrzymują najwięcej. Dlatego właśnie stworzyliśmy internetowy formularz, dzięki któremu w kilku prostych krokach można dokonać weryfikacji statusu swojej ESTA. Cały proces można przeprowadzić zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych (telefony komórkowe lub tablety).

Do weryfikacji statusu ESTA  potrzebne są podstawowe informacje o podróżnym. Należy pamiętać, że zamieszczony wyżej formularz dotyczy wyłącznie sprawdzania statusu ESTA. Aby sprawdzić status wizy należy użyć innego formularza.

Zezwolenie ESTA wydawane jest wyłącznie obywatelom krajów należących do Programu Ruchu Bezwizowego. Jeśli nie jesteś obywatelem jednego z państw członkowskich, to na podróż do Stanów Zjednoczonych będziesz musiał uzyskać wizę i to właśnie status wizy będziesz musiał sprawdzić (ESTA to zupełnie inny dokument).

Po sprawdzeniu statusu ESTA, gdy już poznasz datę ważności swojego zezwolenia, powinieneś zweryfikować, czy data ważności Twojej ESTA pozwoli Ci odbyć podróż do Stanów Zjednoczonych na zaplanowany okres. Data ważności zezwolenia musi być przynajmniej o 1 dzień dłuższa niż data powrotu z USA.

Zgodnie z regulaminem Programu Ruchu Bezwizowego (ang. Visa Waiver Program), osoba podróżująca do USA w ramach programu, może jednorazowo przebywać na terenie Stanów Zjednoczonych maksymalnie 90 dni. ESTA wydawana jest na okres 2 lat i w tym czasie można podróżować do USA nieograniczoną ilość razy (najważniejsza jest zasada 90 dni).

Jeśli po sprawdzeniu statusu okaże się, że Twoja ESTA jest nadal ważna, a data ważności w pełni pokrywa planowany czas pobytu w USA, to nie masz powodu do zmartwień w kwestii daty.  Musisz jednak pamiętać, że otrzymanie zezwolenia nie jest równoznaczne z tym, że zostaniesz wpuszczony na teren Stanów Zjednoczonych. Ostateczną decyzję zawsze podejmuje służba imigracyjna na miejscu. Istnieje kilka powodów, dla których możesz zostać cofnięty na granicy – np. wówczas, gdy zataisz pewne „niewygodne” informacje, lub (co gorsza) skłamiesz podając nieprawdziwe dane w swoim wniosku o wydanie ESTA.

Jeśli jesteś obywatelem jednego z krajów programu VWP i planujesz podróż do USA (lub masz już ją zaplanowaną i nie możesz doczekać się wizyty), zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi wymogami i zasadami Programu Ruchu Bezwizowego oraz wymagań dotyczących ESTA. Pozwoli Ci to dokładniej rozplanować podróż i być może uniknąć ewentualnych niejasności na miejscu.

Odpowiedzi na pytania związane z Programem Ruchu Bezwizowego, zezwoleniem ESTA oraz podróżą do Ameryki zostały umieszczone w sekcji Najczęściej Zadawanych Pytań (FAQ), którą możesz znaleźć tutaj.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie lub masz wątpliwości dotyczące swojego wniosku, skontaktuj się z nami. Możesz to zrobić przez formularz kontaktowy.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytanie!